Známa sieť čerpacích staníc na Slovensku končí

Známa sieť čerpacích staníc na Slovensku končí. Motoristi to pocítia už čoskoro

Sieť čerpacích staníc Benzinol, ktorá pôsobila na Slovensku po dobu 55 rokov, končí svoju existenciu. Prevzala ju spoločnosť OMV Slovensko, ktorá má v úmysle modernizovať a rebrandovať všetky prevádzky. Tento krok je súčasťou plánu OMV na rozšírenie svojich služieb a posilnenie svojej pozície na trhu. Poukázal na to portál Kryptomagazin.sk.

Benzinol, dlhoročná značka slovenského cestovania, začala svoju činnosť v roku 1969. Sieť zahŕňala 27 čerpacích staníc, väčšinou umiestnených na západnom a severnom Slovensku. Benzinol bol dlhé roky symbolom spoľahlivého tankovania. Taktiež však išlo o miesto, kde si vodiči mohli počas ciest oddýchnuť.

OMV Slovensko prevzala 21 čerpacích staníc od Benzinolu a má možnosť prevziať ďalších šesť. Tento krok je súčasťou stratégie OMV na rozšírenie svojej siete a zlepšenie dostupnosti vysokej kvality služieb, ako uvádza na svojom webe spoločnosť OMV.

Miriam Fellingerová, manažérka pre maloobchod v OMV Slovensko, vyjadrila svoju radosť z nového prevzatia a zdôraznila záväzok spoločnosti poskytovať zákazníkom služby najvyššej kvality.

„Využili sme príležitosť a prijali ponuku Benzinolu. Vďaka tejto akvizícii sa zvýši dostupnosť kvalitných služieb poskytovaných v sieti čerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že na našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, čo na cestách potrebujú,“ uviedla.

V súčasnosti OMV Slovensko prevádzkuje 105 čerpacích staníc a neustále rozširuje svoju sieť. Akvizíciou staníc Benzinolu potvrdzuje svoju pozíciu ako druhého najväčšieho hráča na slovenskom trhu. Prvá čerpacia stanica Benzinolu, ktorá prešla pod OMV, sa nachádza na Jakubskej ceste v Banskej Bystrici.

Čo všetko sa zmení?

V najbližšom období OMV plánuje spustiť modernizáciu prebratých staníc. Dôjde tak k zmene na ich štandardy. Rozšíri sa však aj ponuka služieb, pričom tankovanie nebude to jediné, čo budú mať zákazníci k dispozícii.

Rozšíri sa totiž koncept VIVA BILLA, vďaka ktorému môžu zákazníci urobiť rýchly nákup potravín priamo na čerpacích staniciach. To poteší najmä klientov, ktorí preferujú pohodlný a rýchly nákup.

Do konca budúceho roka by malo na Slovensku pribudnúť až 70 nových prevádzok VIVA BILLA na čerpacích staniciach OMV. Tento koncept už úspešne funguje na 25 miestach, kde zákazníci majú možnosť nakupovať pečivo, mliečne výrobky, trvanlivé potraviny, mäso a základné druhy zeleniny a ovocia.

Prevádzky sú otvorené denne, vrátane sviatkov, čo zvyšuje pohodlie a dostupnosť služieb pre zákazníkov.

Okrem tradičného tankovania sa OMV Slovensko aktívne angažuje aj v podpore elektromobility. Spoločnosť plánuje do konca roku 2025 vybudovať 60 vysokorýchlostných nabíjacích staníc pre elektromobily. Do roku 2030 by malo pribudnúť až 2 000 nabíjacích bodov v štyroch krajinách – na Slovensku, v Maďarsku, Rakúsku a Rumunsku.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *