Sieť elektroobchodov zavádza zákazníkov

Sieť elektroobchodov zavádza zákazníkov. Avizovala koniec, k nemu nedošlo

Sieť elektropredajní Okay minulý mesiac oznámila veľkú kampaň, v ktorej uviedla, že 4. júla 2024 uzavrie všetky svoje predajne. Napriek tomu sa skutočnosť vyvinula inak a predajne neskôr opäť otvorili. Poukázal na to portál Živé.

Dokonca aj v sieti elektropredajní Okay sa hovorilo o likvidačných cenách nielen na elektro, ale aj na nábytok, avšak zákazníci už vtedy považovali ceny za stále príliš vysoké na to, aby sa im to oplatilo.

Už vtedy sa začalo špekulovať o tom, že situácia nemusí byť taká, ako sa pôvodne zdalo, a že je možné, že sieť Okay bude pokračovať v prevádzke aj po 4. júli. Nakoniec sa táto predpoveď aj potvrdila. Znenie akcie bolo nasledovné:

Zatvárame – Všetko musí preč! 4. júla o 20:00 zatvárame predajne Okay. Využi jedinečnú príležitosť a nakúp vybraný tovar za likvidačné ceny na e-shope aj predajniach.

K zatvoreniu perdajní 4. júla skutočne došlo. Zatvorené boli aj 5. júla, kedy bol štátny sviatok, takže zatvorené byť museli. O deň neskôr však predajne svoje brány opäť otvorili a odvtedy fungujú v klasickom režime.

Zákazníci nesúhlasia s týmto prístupom a obviňujú sieť Okay z neetického správania a manipulácie. Zdá sa, že reťazec sa týmto spôsobom rozhodol zvýšiť predaje elektroniky a nábytku.

Reťazec v problémoch

Túto kampaň podkopal aj fakt, že už od začiatku roka sa hovorí o finančných problémoch siete Okay. Existuje niekoľko dôvodov tohto súčasného nepríjemného stavu.

Pandémia koronavírusu nepriniesla reťazcu s elektronikou žiadnu úľavu, pretože musel na dlhé mesiace uzavrieť všetky svoje pobočky. Ďalším aspektom je neustále rastúca konkurencia.

Aj pokles tržieb jasne ukazuje, že sieť Okay sa v súčasnosti nedarí dobre. V roku 2020 dosiahli tržby približne 207,6 miliónov eur, zatiaľ čo v roku 2021 klesli na 194 miliónov eur, čo predstavuje medziročnú stratu vo výške 13,6 milióna eur.

Okay Elektrospotrebiče je vedúci český a významný slovenský maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky. Sídlí v Brne a bola založená v roku 1994 Ing. Jindřichom Životským, ktorý je aj jej jediným vlastníkom. Od roku 2002 sa nachádza spoločnosť aj na slovenskom trhu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *