Výborné správy pre Slovákov: Obľúbený reťazec plánuje upraviť takmer 100 predajní

Výborné správy pre Slovákov: Obľúbený reťazec plánuje upraviť takmer 100 predajní

Obchodný reťazec Lidl vstúpil do nového roka s obrovskými ambíciami. Plánuje totiž upraviť až 95 predajní.

Ako informuje portál Živé.sk, do konca tohto kalendárneho roka budú všetky predajne disponovať samoobslužnými pokladňami. Aktuálne ich môžu Slováci nájsť v 69 predajniach

Ide o výbornú správu pre ľudí, ktorí do supermarketu chodia za menšími nákupmi. Vďaka samoosblužným pokladniam totiž nebudú musieť čakať v dlhých radoch. Okrem toho je však táto novinka výhodná aj pre samotné reťazce, ktoré vďaka nej dokážu ušetriť na personálnych nákladoch.

Samoobslužné pokladne nie sú na Slovensku žiadnou novinkou. Okrem predajní Lidl sú dostupné aj v Kauflande, Tescu, Bille, COOP Jednote, Metre, Yeme alebo v potravinách Kraj.

Pokladne ľudia využívajú pri krádeži

Okrem ľudí s menšími nákupmi však samoobslužné pokladne využívajú aj ľudia, ktorí sa snažia kradnúť. Vymeniť totiž drahšiu čokoládu za pár rožkov je úplne jednoduché.

Portál Forbes však ešte v roku 2022 upozornil na to, že supermarkety sú pripravené brániť sa.

V mnohých prípadoch na to idú psychologicky. V mnohých reťazcoch sú displeje samoobslužných pokladní vo výške tváre zákazníka, v dôsledku čoho získava pocit, že je sledovaný.

Niektoré pokladnice tiež dokážu rozpoznať niektoré konkrétne výrobky. Dá sa to vďaka kombinácii kamier a umelej inteligencie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *