Spoznajte skrytý klenot nepreplnený turistami

Ubytovanie za 3 eurá, honosná večera za 10. Spoznajte skrytý klenot nepreplnený turistami

Portál Euronews označuje Tbilisi, hlavné mesto Gruzínka, za dychberúcu zmes európskej, sovietskej, stredovekej a východnej kultúry. Ak teda stále neviete, kam vyraziť v tomto roku na dovolenku, čítajte ďalej. Ukážeme vám, prečo by ste na zoznam miest, ktoré chcete vidieť, mali zaradiť Tbilisi.

Hneď v úvode je potrebné poukázať na to, že toto mesto, ktorý mnohí označujú za skrytý klenot, ponúka hromadu aktivít dostupných za výborné ceny. Na svoje si tu však prídu aj milovníci jedla. Toto mesto je zapísané na zozname UNESCO.

Veľmi obľúbeným miestom na relax sú kúpele v oblasti Abanotubani, ktoré majú perzský štýl. Tieto kúpele sú známe vďaka ich radom tehlových kupol a disponujú napojením na prírodnú vodu s obsahom síry.

Okrem toho kúpele ponúkajú možnosť prenájmu palácovej izby, kde získate úplne súkromie. Samozrejmosťou je prístup ku kúpaniu sa v horúcich a studených kadiach, no aj sauna. Ceny tejto palácovej izby sa pohybujú na úrovni od 50 eur za hodinu. Ak doplatíte ďalších 7 eur, dostanete aj profesionálny peeling.

Výborné jedlo

V blízkosti týchto kúpeľov sa nachádza podzemný bazár Meidan, no aj populárna ulica Abkhazi, ktorá ponúka množstvo obchodíkov so suvenírmi. Ulice Jan Shardeni a Bambis Rigi sú zas preplnené barmi a podnikmi.

Neďaleko sa nachádza aj lanovka, ktorá vás za niekoľko eur vyvezie na múry starobylej pevnosti Narikala. Navštíviť by ste mali aj bývalú sovietsku továreň Fabrika, ktorá dnes slúži ako moderné kultúrne centrum s hostelom a barom.

V Tbilisi sa môžete za 10 eur dosýta najesť a vyskúšať miestne špeciality. Khinkali, knedlíčky plnené mletým mäsom, si môžete kúpiť už za 50 centov. Doprava vás tu veľa nestojí, pretože väčšina pamiatok je v pešej dostupnosti. Ubytovanie je tu niekedy až prekvapivo lacné, na Bookingu nájdete možnosti už od 3 eur za noc na osobu.

Z bratislavského letiska môžete letieť priamo do Tbilisi, pričom na spiatočnej ceste pristávate vo Viedni. Najlacnejšia letenka stojí od 173 eur a cesta s jedným prestupom trvá menej ako 7 hodín. Z viedenského letiska sa do Tbilisi dostanete s jedným prestupom za menej ako 6 hodín, pričom najlacnejšia letenka stojí 184 eur.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *