Najvyšší vrch Inovec v Považskom Inovci leží nad obcou Selec.
Najvyšší vrch Inovec (1 041,6 m) v Považskom Inovci leží nad obcou Selec, približne 12 km južne od Trenčína. Na jeho vrchole bola v roku 2015 postavená meteorologicko telekomunikačná veža Helena, ktorej časť slúži aj ako turistická rozhľadňa.
Inovec je zalesnený vrch s rozhľadňou.
Inovec je súčasťou hlavného hrebeňa, vedúceho od Panskej javoriny (943 m n. m.) severným smerom do Jastrabského sedla. Predstavuje rozsiahly, z diaľky viditeľný masív. Inovec v minulosti nepatril medzi atraktívny vrch. Vrchol Inovca a aj celý hrebeň je zväčša zalesnený. V závere roku 2015 tu bola postavená meteorologicko telekomunikačná veža. Vežu sa na podnet chatára a po vzájomnej dohode s firmou, ktorej veža patrí, podarilo sprístupniť aj pre turistov. Veža má celkovú výšku 21,5 m, vyhliadka sa nachádza približne vo výške 17 m (na najvyššom poschodí veže sa nachádza meteorologicko telekomunikačná technika. Výhľad z veže je kruhový, do šíreho okolia. Vidno krásne takmer všetky vrchy Považského Inovca a okolité obce. Pri dobrej viditeľnosti je vidno Veľkú Fatru a Vysoké Tatry, Vršatec a možno tiež zazrieť aj niektoré vrchy na Kysuciach, Orave a na Morave.
Na vrchol Inovca je značených viacero turistických trás.
Prístup na vrchol Inovca je z viacerých smerov. Cez Inovec prechádza hrebeňová trasa Považského Inovca. Z okolitých obci je zaujímavý výstup z obce Selec po zelenej značke, cez Selecké kamenné more a rázcestie Pod Inovcom, kde sa napája na červenú značku, ktorou prídete na vrchol Inovca. Pod vrcholom Inovca sa môžete ešte malou odbočkou zastaviť na prírodnej vyhliadke Dr. Bundalu. Táto trasa patrí medzi menej náročné. Z opačnej strany je prístup na Inovec po modrej značke z obce Dubodiel. Ďalší prístup na Inovec je od Mníchovej Lehoty cez Chatu pod Inovcom (možnosť občerstvenia a nocľahu) po dvoch trasách, zelenej a červenej značke. Na vrchol Inovca sú značené aj cyklotrasy z rôznych smerov.