Počas Veľkej noci budú teploty atakovať rekordné hodnoty

Počas Veľkej noci budú teploty atakovať rekordné hodnoty. Horúčavy si však dlho neužijeme

Vzhľadom na to, že Veľká noc bude mať v roku 2024 skorší termín, mnohí sa báli toho, že počas nej ešte bude chladno. To sa však nestane. Portál Dnes 24 totiž informuje o tom, že počasie, ktoré počas sviatkov bude, mnohých poteší.

Hoci je stále marec, počasie v tomto mesiaci vyzeralo skôr aprílovo. Teploty boli vysoké, no striedali sa so studeným frontom, ktorý zas so sebou priniesol výrazné prehánky, búrky a intenzívny vietor.

Ako uvádza portál iMeteo, nezvyčajné počasie bude pokračovať aj cez Veľkú noc. Podľa numerických modelov sa nad Britskými ostrovmi usadí veľmi hlboká tlaková níž. Okrem toho však dôjde aj k usadeniu tlakovej výše nad východným Stredomorím.

Veľkonočné rekordy

Značnú zmenu počasia Slováci na vlastnej koži pocítia už na Veľký piatok. Práve v tento deň sa začne príliv teplého vzduchu odrážať na teplotách. Počas piatku (29.3.) by sa teploty mali dostať na +13 až +20 stupňov Celzia. Je však potrebné dodať, že ide len o začiatok krásneho počasia.

Tieto príjemné teploty budú pokračovať aj počas Bielej Soboty, Veľkonočnej nedele a Veľkonočného pondelka. Okrem toho však bude počasie aj slnečné. Je možné, že v niektorých oblastiach budú teploty atakovať až +24 stupňov Celzia.

Vzhľadom na to, že ide stále o koniec marca, je potrebné uviesť, že ide o skutočne nevídané teploty. Budú totiž o 10 stupňov vyššie, ako je bežné.

Všetko sa rýchlo zmení

Na Veľkonočný pondelok môžno očakávať teploty na úrovni +25 stupňov Celzia. Obloha bude slnečná, no nebude tak tomu dlho.

Už po sviatkoch, konkrétne v utorok 2. apríla, sa cez Slovensko bude presúvať studený front, ktorý dá bodku za stabilným a teplým počasím.

Jeho súčasťou budú zrážky, no miestami to vyústi až do búrok.

Nezabúdajte aj na zmenu času

Ako každoročne, aj v tomto roku dôjde k prechodu zo zimného na letný čas. V nedeľu 31. marca 2024 si posunieme ručičky hodiniek o hodinu dopredu, konkrétne z 2.00 na 3.00 hod.

Aj keď nás ráno čaká o niečo viac tmy, večer si budeme môcť vychutnať viac denného svetla. Späť na zimný čas sa prepneme 27. októbra 2024.

Stále je v hre aj možnosť zrušenia striedania zimného a letného času. Ešte pred vypuknutím pandémie COVID-19 sa však vlády nedokázali na tomto kroku zhodnúť.

Jedným z dôvodov pre zrušenie striedania časov je skutočnosť, že táto zmena už nemá taký významný vplyv na ekonomiku ako v minulosti. Európska únia prenechala rozhodnutie o tom, či si ponechajú zimný alebo letný čas, na jednotlivé členské štáty. K finálnej dohode však zatiaľ nedošlo.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *