Roklina Suchá Belá
|

V Slovenskom raji bude od apríla drahšie. Zvyšuje sa cena vstupného do roklín.

S príchodom novej turistickej sezóny sa od 1. apríla 2024 upravujú ceny vstupného do roklín Slovenského raja. V novej cene bude zahrnuté aj poistenie zásahu Horskej záchrannej služby a úrazové poistenie.

Vodopád v rokline Kyseľ. Fotoarchív: František Kovár
Vodopád v rokline Kyseľ. Fotoarchív: František Kovár

Od apríla sa menia poplatky za vstup do roklín v Slovenskom raji.

Doterajšie vstupné je platné od roku 2012, cena bola 1,50 eur pre dospelého a 0,50 eur pre dieťa. Zo vstupného financujú obce, ktoré majú vo svojom katastri územie Slovenského raja údržbu roklín. Sú to obce Hrabušice, Smižany, Letanovce a Spišské Tomášovce. K zvyšovaniu poplatkov pristúpili obce na základe zvýšených nákladov na údržbu technických zriadení v roklinách, ktoré sa pri vysokej návštevnosti Slovenského raja viac a rýchlejšie opotrebujú.

Cena za vstup do rokliny – kategória: Ostatné rokliny.

Nové ceny za pohyb v roklinách Slovenského raja budú platiť od 1.apríla 2024. Pre dospelú osobu (15 – 65 rokov) bude cena 3 eurá, pre deti (6 – 15 rokov) a seniorov (65+) to budú 2 eurá, deti do 6 rokov zdarma.

Cena za vstup do rokliny Suchá Belá – kategória: Suchá Belá+.

Roklina Suchá Belá bude mať osobitný režim. Za vstup do rokliny zaplatí dospelá osoba 15 – 65 rokov 4 eurá, deti 6 – 15 rokov a seniori 65+ 3 eurá, deti do 6 rokov zdarma. V cene je zahrnutý vstup do všetkých roklín Slovenského raja počas dňa.

Ubytovaní hostia majú vstup do roklín v cene ubytovacej dane.

Iný režim majú ubytovaní hostia v obci Hrabušice. Títo zaplatia ubytovaciu daň a potvrdenie o zaplatení tejto dane ich oprávňuje na vstup do roklín Slovenského raja. Ubytovacia daň pre dospelého (15 – 65 rokov) je 2 eur za prenocovanie. Deti (6 – 15 rokov) a seniori (65+) zaplatia 1 euro. Deti do 6 rokov ubytovaciu daň za prenocovanie neplatia.

Miestni obyvatelia poplatok za vstup do roklín neplatia.

Oslobodení od poplatku za vstup do roklín sú obyvatelia okolitých obci združených v Mikroregióne Slovenský raj – sever: Arnutovce, Betlanovce, Vydrník, Mlynky, Dedinky, Hrabušice, Spišské Tomášovce, Smižany, Spišská Nová Ves, Letanovce, Vernár, Stratená.

Podrobnejšie informácie nájdete na web stránke obce Hrabušice.

Misové vodopády
Misové vodopády. Fotoarchív: František Kovár
Okienkový vodopád
Okienkový vodopád. Fotoarchív: František Kovár

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *