Obce na východe Slovenska nebudú mať pitnú vodu

Obyvatelia obcí na východnom Slovensku zostanú bez pitnej vody. Na odstávku by sa mali pripraviť

Obec Drienovská Nová Ves na sociálnej sieti informuje o správach, ktoré nepotešia jej obyvateľov. Okrem toho sa však oznam týka aj lokalít blízkych obci.

V príspevku sa uvádza, že v obci sa plánuje údržba na prívodnom vodovodnom potrubí. Dôjde k nej 6. februára 2024 v čase od 8.00 do 15.00. V dôsledku údržby bude prerušená dodávka vody nielen v Drienovskej Novej Vsi, ale aj v obciach Petrovany a Kendice.

Po obnove dodávky vody môže dôjsť k zníženiu jej kvality.

Za vodu si niekde priplatia

Zvýšenie cen za vodu v regióne pokračuje, pričom Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) nedávno uverejnil svoje najnovšie rozhodnutie o zvýšení cien pre ďalšiu vodárenskú spoločnosť, informuje Vodaportal.sk.

Už počas prvého týždňa tohto roku ÚRSO schválil návrh na zvýšenie regulovaných cien za vodné a stočné, ktorý predložila Trnavská vodárenská spoločnosť. Koncom minulého roka schválil zvýšenie cien pre štyri veľké vodárne vrátane Trenčianskych vodární a kanalizácií, Oravskej vodárenskej spoločnosti, Severoslovenských vodární a kanalizácií a Vodárenskej spoločnosti Ružomberok.

Teraz došlo aj ku zvýšeniu cien aj v oblasti hlavného mesta. ÚRSO totiž vydal nové rozhodnutie o cenách pre Bratislavskú vodárenskú spoločnosť (BVS), ktorá obsluhuje takmer trištvrte milióna zákazníkov v 118 obciach západného Slovenska vrátane Bratislavy.

Ceny za vodu a stočné v Bratislave doteraz vychádzali z cenového rozhodnutia, ktoré Úrad pre reguláciu sieťových odvetví vydal v novembri 2022 s účinnosťou od 1. januára 2023, kedy boli regulované ceny zvýšené.

Podľa rozhodnutia ÚRSO mohli Bratislavskí vodári od roku 2023 účtovať za výrobu a dodávku pitnej vody verejným vodovodom sumu 1,2025 €/m3 a za odvádzanie a čistenie odpadovej vody verejnou kanalizáciou sumu 1,1251 €/m3. Tieto ceny platili až doteraz.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *