Dovolenke v Chorvátsku už odzvonilo

Dovolenke v Chorvátsku už odzvonilo. Pozrite sa, ktoré krajiny sú najlacnejšie

Chorvátsko – populárna dovolenková destinácia, ktorú každý rok navštevujú mnohí Slováci. Krásne more, čisté pláže a množstvo atrakcií nie sú to jediné, prečo táto krajina stále praskala vo švíkoch. Dôvodom totiž boli aj nízke ceny. To je však minulosťou, pretože dovolenka v Chorvátsku už dávno nie je taká výhodná ako kedysi.

Nemecký Spolkový štatistický úrad priniesol zaujímavé zistenie, že dovolenka v Chorvátsku je drahšia ako v Španielsku alebo Grécku. Hotelové a gastronomické služby v Španielsku sú o 26 percent lacnejšie ako v Nemecku, zatiaľ čo v Chorvátsku je tento rozdiel len 18 percent.

Podľa informácií je Grécko lacnejšie o 23 percent oproti Nemecku, ale Turecko je ešte výraznejšie lacnejšie. Konkrétne o 41 percent. Tradične najlacnejšie dovolenky sa nachádzajú v balkánskych krajinách ako Bulharsko a Albánsko. Najdrahšie dovolenky sú v Škandinávii a vo Švajčiarsku.

Chorvátsko sa nachádza približne v strede cenového rebríčka, a preto nie je jednou z najlacnejších krajín. Zaujímavosťou je, že podľa informácií Spolkového štatistického úradu patrí medzi najlacnejšie európske dovolenkové destinácie z hľadiska hotelových a gastronomických služieb aj Česko.

Dovolenka v Bulharsku vedie

Na spodku rebríčka sa nachádza Bulharsko, ktoré počas leta taktiež patrí medzi najnavštevovanejšie krajiny. Táto krajina ponúka krásne pláže Čierneho mora, majestátne hory, bohatú históriu a kultúru i chutné jedlo.

Bulharsko sa môže pochváliť 370 kilometrami piesočnatých pláží, ktoré sú ideálne na relaxáciu a opaľovanie. Medzi najobľúbenejšie strediská patria Slnečné pobrežie, Zlaté piesky a Sozopol. Pre rodiny s deťmi sú vhodné strediská ako Kranevo, Albena a Obzor, ktoré ponúkajú mierne svahujúce sa pláže a plytké vody.

Ak hľadáte aktívnu dovolenku, Bulharsko ponúka aj hory. Rila a Pirin sú dve najvyššie pohoria v krajine a ponúkajú skvelé možnosti na turistiku, horolezectvo a lyžovanie. V Bulharsku sa nachádza aj mnoho malebných jazier a vodopádov, ktoré sú ideálne na výlety a pikniky.

Obľúbenou zastávkou je aj Albánsko

Albánsko, často označované ako skrytý klenot Balkánu, láka turistov svojou nedotknutou krásou, bohatou históriou a pohostinnými ľuďmi. Ponúka úchvatné pláže, majestátne hory, starobylé mestá a malebné dedinky, čím uspokojí záujmy rôznych dovolenkárov. Táto krajina je druhou najlacnejšou v rebríčku.

Medzi najobľúbenejšie strediská patria DhërmiKsamil a Saranda, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na kúpanie,opaľovanie a vodné športy. Pre rodiny s deťmi sú vhodné pláže v Shengjini a Vlorë, ktoré sa vyznačujú pozvoľným vstupom do mora a plytkou vodou.

Albánsko má bohatú históriu, ktorá siaha až do staroveku. V krajine sa nachádza mnoho archeologických lokalít, historických miest a múzeí. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patria starobylé mesto Berat, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, Apollonia (ruiny starovekého gréckeho mesta) a pevnosť Rozafa v Shkodëre.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *