Takto bude vyzerať na Slovensku novoročné počasie

Zvýšená oblačnosť, no aj víchrica na horách. Nový rok pináša zmenu počasia

Novoročné počasie so sebou prinesie zmenu. Informuje o tom portál iMeteo.sk s tým, že na naše územie od západu postúpi studený front, ktorý bude spojený s nízkym tlakom. Vzhľadom na to, že bude siahať od severného Atlantiku až po Ukrajinu, možno ho označiť za rozsiahly.

Za týmto studeným frontom sa na naše územie rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Počasie počas Nového roka tak bude v porovnaní so Silvestrom iné.

Počas 1. januára bude samozrejmosťou zvýšená oblačnosť a Slováci by tiež mali počítať s prehánkami a dažďom. Obyvatelia vyšších polôh by sa však mali pripraviť na sneženie. Zrážky budú ustávať postupne od západu a dôjsť by malo aj ku zmenšeniu oblačnosti.

Čo sa týka teplôt, denné maximá sa budú pohybovať na úrovni od 2 stupňov Celzia do 7 stupňov Celzia. V juhozápadnej časti krajiny, no tiež na juhu stredného Slovenska však teploty môžu počas novoročného pondelka dosahovať aj 9 stupňov Celzia.

Slabý južný vietor sa dnes premení na silnejší západný, ktorý môže mať rýchlosť aj 3 až 9 metrov za sekundu.

Pozor by si mali dávať najmä ľudia, ktorí sú na horách. V týchto oblastiacha totiž bude vietor búrlivý, na čo reaguje aj Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý pre okresy Tvrdošín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Brezno a Poprad vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *