ZSSK spustila predaj lístkov do Chorvátska

ZSSK spustila predaj lístkov do Chorvátska. Toto všetko vlak ponúka

Aj v roku 2024 môžu Slováci vyraziť do Chorvátska pohodlne vlakom. Železničná spoločnosť Slovensko uvádza, že ide o zábavný, bezpečný, komfortný a ekologický spôsob.

V tomto roku ZSSK už tretíkrát po sebe vypraví v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen vlaky do Splitu.

„Cestujúci si tak oddýchnu už priamo počas cestovania na dovolenku a nemusia sa starať o premávku na ceste a s tým spojené prípadné nepríjemnosti,“ ozrejmuje spoločnosť.

Tiež poukazuje na to, že keďže sa Chorvátsko stalo od 1. januára tohto roka súčasťou schengenského priestoru, cestujúci sa na hraniciach Slovinska a Chorvátska vyhnú v nočných hodinách hraničnej kontrole.

Pravidelné vlakové spojenia na trase z Bratislavy do Splitu začnú premávať už 3. mája, pričom ich prevádzka sa skončí 7. októbra.

Do vlaku aj s domácim miláčikom

Vlak bude premávať trikrát týždenne v oboch smeroch – z Bratislavy každú stredu, piatok a nedeľu o 15:53 a zo Splitu každý pondelok, štvrtok a sobotu o 17:20. Cestujúci si môžu so sebou zobrať okrem auta či motorky aj domáceho miláčika.

V minulom roku využilo autovlak do a zo Splitu celkovo 8 796 cestujúcich, z toho 3 826 v lôžkových vozňoch. Prepravilo sa ním aj 557 motoriek a 444 áut.

Autovlak má kapacitu 20 miest na prepravu osobných automobilov a je zložený z moderného klimatizovaného oddielového vozňa na sedenie, klimatizovaných lôžkových vozňov a ležadlového vozňa.

V cene lístka v lôžkovom vozni je zahrnutý welcome drink a raňajky. Počas cesty si možno zakúpiť občerstvenie a nápoje u stewarda v lôžkovom vozni.

Železničná stanica a terminál vykládky áut sa nachádzajú v centre Splitu oproti prístavu s lodnou dopravou na chorvátske ostrovy.

Predaj lístkov je už spustený s možnosťou predpredaja 180 dní vopred. Momentálne je vypredaných takmer 500 lístkov pre cestujúcich v autovlaku smerujúcom do Splitu.

Kedy sa najviac oplatí navštíviť Chorvátsko?

Chorvátske pobrežie sa vyznačuje teplými až horúcimi letami a miernymi zimami. Najvhodnejšie obdobie na návštevu Chorvátska je máj, jún, september alebo október, kedy panuje príjemné a slnečné počasie.

Tieto mesiace sú ideálne na kúpanie a opaľovanie, pričom v porovnaní s hlavnou sezónou v júli a auguste je tu menej turistov. Letné mesiace môžu byť veľmi horúce, obzvlášť popoludní, a je to tiež čas, kedy si miestni obyvatelia čerpajú dovolenky.

V období od októbra do marca môže byť pobrežie veľmi pokojné, no mnoho hotelov a turistických atrakcií býva zatvorených. Mierne zimy sú však vhodné na prehliadku historických centier miest ako Dubrovník, Split a Zadar. Kúpanie v mori by malo byť príjemné od polovice do konca mája. Najdaždivejším mesiacom je december.

Pri plánovaní dovolenky v Chorvátsku je teda dobré zvážiť, či uprednostňujete pokojnejšie obdobie s miernejším počasím, alebo rušnejšiu hlavnú sezónu s horúcimi letnými teplotami. V každom prípade však Chorvátsko ponúka krásne pobrežie, čisté more a bohatú históriu počas celého roka.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *