Diaľničiari prosia vodičov o trpezlivosť

Obmedzenia na križovatke D1 a R1: Diaľničiari prosia vodičov o trpezlivosť

Už o niekoľko týždňov spustí Národná diaľničná spoločnosť (NDS) jednu z najvýznamnejších opráv mostného objektu v tomto roku. Po 42 rokoch príde na rad komplexná revitalizácia mosta na rýchlostnej ceste R1 nad diaľnicou D1 v blízkosti Trnavy, informuje portál Topspeed.

Plánuje sa demontáž zvodidiel, zábradlí, odstránenie vozovky, ríms, vyrovnávacieho betónu s izoláciou a mostných záverov. Po dôkladnom vyčistení nosnej konštrukcie nasleduje položenie izolácie, mostných záverov, odvodňovačov, úplne nová vozovka, nové rímsy, nové zvodidlá a nové mostné zábradlie.

Rastislav Droppa, podpredseda predstavenstva a riaditeľ prevádzkového úseku NDS, uistil verejnosť, že opravy sú plánované tak, aby obmedzenia dopravy boli minimalizované. Práce budú prebiehať postupne s cieľom zachovať dopravu na moste v maximálnej možnej miere.

V prvom štádiu sa zameriavajú na ľavú stranu mostného objektu, teda na časť smerujúcu z Nitry do Trnavy. Komplexné práce budú realizované počas celého týždňa vrátane nočných hodín. Vďaka tejto postupnosti sa očakáva, že oprava ľavej časti mostnej konštrukcie NDS bude dokončená v priebehu niekoľkých mesiacov. Presné dátumy začiatku prác bude NDS zverejňovať po získaní potrebných povolení na čiastočné uzávierky rýchlostnej cesty R1 v oblasti mosta.

Obchádzky budú samozrejmosťou

V rámci prvej fázy opráv na ľavej strane mostu budú pracovné činnosti sústredené na vonkajšej časti konštrukcie. Doprava zostane zachovaná v oboch jazdných pruhoch v blízkosti stredovej rímsy. Avšak pripojenie z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava bude počas opráv uzatvorené.

Doprava z D1 smerujúca do Trnavy bude presmerovaná na R1 smerom k Nitre. Na križovatke Vlčkovce sa začne označená obchádzková trasa, ktorá vedie vozidlá ponad R1 a následne ich dáva späť smerom do Trnavy. Pre nákladné vozidlá smerujúce z Bratislavy do Trnavy začína obchádzková trasa na križovatke Senec, východ, a pokračuje po ceste I/61 smerom k Trnave.

V priebehu druhej fázy opráv ľavej strany mostu sa NDS zameriava na vnútornú časť ľavého mosta. Motoristom budú k dispozícii dva už zrekonštruované jazdné pruhy vo vonkajšej časti. Odbočenie z R1 na D1 v smere Nitra – Bratislava zostane zachované.

Naopak, pripojenie z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava bude uzavreté. Doprava bude prevedená cez pôvodnú obchádzkovú trasu cez križovatku Vlčkovce. Obchádzka pre nákladné vozidlá v smere Bratislava – Trnava zostane nezmenená a povedie cez križovatku Senec – východ.

Pre diaľničiarov je kľúčové dokončiť práce v najkratšom možnom termíne. Zároveň žiadajú vodičov o trpezlivosť, ohľaduplnosť a dodržiavanie obmedzení vrátane rýchlostných limitov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *