KING RACE

Detské prekážkové preteky KING RACE na hrade Revište. VIDEO

Detské prekážkové preteky na hrade Revište majú za sebou už 6. ročník. Počas tejto krátkej histórie si preteky KING RACE na Revišti vybudovali popularitu medzi detskými športovcami.

Na štarte takmer 100 detí
Na štarte takmer 100 detí. Foto: František Kovár

Úlohou detských pretekárov je zdolať 10 prekážok počas behu na hrad.

V sobotu 29.6.2024 sa na hrade Revište konal 6. ročník detských prekážkových pretekov KING RACE 2024. Úlohou detských pretekárov je zdolať 10 prekážok počas behu na hrad, na trati dlhej niečo vyše 1 100 m. Bežalo sa v dvoch kategóriách: deti 0 – 7 rokov a deti 8 – 13 rokov. Na štart, na parkovisku pod hradom, sa v sobotu postavilo takmer 100 detí so svojimi rodičmi. Cieľ pretekov bol na nádvorí hradu, kde deti dostali medailu a čakalo ich ovocné občerstvenie (čerešne, broskyne, marhule, banány). Na uhasenie smädu po náročnom výkone sa podávala čapovaná kofola. Kto mal chuť, tak mohol absolvovať aj prehliadku hradu, kde najväčším lákadlom sú dve vyhliadky, z ktorých je nádherný výhľad na šíre okolie.

Pozvánka na vrchol letnej sezóny, 17.8.2024 – Strašidelná noc hradov a zrúcanín.

Združenie na záchranu Revište sa už venuje naplno ďalšej akcii. Pre návštevníkov hradu pripravuje najväčšie podujatie, známe ako Strašidelná noc hradov a zrúcanín. Okrem bohatého programu budú v tento večer na hrade aj strašidlá, však aký by to bol hrad keby nemal svoje strašidlá. Ak sa chcete príjemne zabaviť a zažiť aj trochu strachu zo strašidiel, tak Združenie na záchranu hradu Revište vás srdečne pozýva na hrad.

Nočný hrad.
Nočný hrad. Zdroj: ZnZHR

Ako strašilo na Revišti v minulom roku?

Akcia Noc hradov a zrúcanín má na hrade Revište tradíciu už od roku 2012. Oproti iným hradom má aj špeciálny prívlastok – strašidelná noc. Združenie na záchranu hradu Revište pripravuje každoročne zaujímavý program, ktorý je koncipovaný strašidelne. Kto sa chce v tento večer báť, tak je na hrade vítaný. To, že sa chcelo veľa ľudí báť potvrdzuje aj počet návštevníkov. Na strašidelnú noc prišlo v minulom roku vyše 700 ľudí.

Magazín INovinky je mediálny partner Združenia na záchranu hradu Revište.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *