Len kúsok od slovenských hraníc sa nachádza európsky Zanzibar

Len kúsok od slovenských hraníc sa nachádza európsky Zanzibar. Ceny vás prekvapia

Za exotickou a luxusnou dovolenkou nemusíte letieť tisíce kilometrov. Niečo podobné totiž môžete zažiť aj v blízkosti Slovenska.

Síce to ni je to miesto pre milovníkov prírody, no môžete sa tam cítiť ako v dovolenkovom raji. Hovoríme o Molo Resort v Osieku, obci vzdialenej 12 kilometrov južne od Osvienčimu a 50 kilometrov západne od Krakova.

Na tomto mieste nájdete piesok, azúrovú vodu a bambusové slnečníky, ktoré mu dodávajú vzhľad pláže na Zanzibare. Nie je preto prekvapením, že odtiaľto pochádza množstvo fotografií a videí, na ktoré ste už celkom určite narazili na sociálnych sieťach.

Luxusná dovolenka v Molo Resort

V tomto hotelovom rezorte môžete pokojne stráviť celú svoju dovolenku. Dovolenková sezóna tu začala 15. júna a na návštevníkov rezortu tu čaká vonkajší bazén a množstvo ďalších atrakcií v jeho blízkosti. Dobrou správou je, že je tu aj kvalitná infraštruktúra. Nachádza sa tu mnoho reštaurácií, plážových barov a na svoje si tu prídu aj milovníci vodných športov, uvádza portál Fakt.pl.

Podľa informácií na webovej stránke zariadenia je areál kúpaliska plne strážený a zabezpečený plavčíkmi. Napriek veľkému záujmu sa tu netvoria davy ľudí. Poliaci ozrejmujú, že denne sa do zariadenia dostane len obmedzený počet návštevníkov.

Celodenný lístok do vonkajšieho vodného sveta stojí od pondelka do piatku 40 PLN, čo je približne 9,3 eur. Cez víkendy a sviatky je cena o 10 PLN vyššia, teda približne 11,6 eur.

Ak tu však prídete po 16-tej hodine, za lístok zaplatíte iba polovicu. Ak máte dieťa do troch rokov, vstupné zaňho neplatíte. Okrem toho kúpalisko ponúka aj zvýhodnené vstupné pre väčšie skupiny ľudí.

Napríklad rodinná vstupenka pre dvoch dospelých a dve deti stojí necelých 28 eur počas týždňa. Cez víkendy a sviatky je to 37,2 eur. V prípade rodinnej vstupenky 2+3 ide o sumy necelých 35 eur a 46,5 eur.

Čo vidieť v okolí?

Ako sme už uviedli vyššie, toto zázračné miesto sa nachádza v obci vzdialenej 12 kilometrov južne od Osvienčimu a 50 kilometrov západne od Krakova. Spoznať tak môžete smutnú históriu mesta Osvienčim, no aj krásy Krakova.

Krakov, jedno z najstarších a najkrajších miest v Poľsku, ponúka množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to vidieť. Na vrchole zoznamu je impozantný Wawelský hrad, sídlo poľských kráľov, kde môžete objavovať kráľovské komnaty a Katedrálu sv. Stanislava a Václava.

Židovská štvrť Kazimierz, s jej synagógami, múzeami a kaviarňami, ponúka jedinečný pohľad do bohatej židovskej histórie mesta. Neďaleko sa nachádza bývalý koncentračný tábor Osvienčim, ktorý je dnes dôležitým pamätníkom a múzeom holokaustu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *