Švédsky gigant sťahuje z predaja bežnú vec

Švédsky gigant sťahuje z predaja bežnú vec. Doma ju majú aj Slováci

Na pultoch obľúbeného obchodu IKEA našli nebezpečný výrobok, ktorého používanie môže spôsobiť úraz.

Na základe tlačovej správy na to poukázal portál Brainee s tým, že ide o USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W v tmavosivej farbe (číslo výrobku 50461193). Ak ju nájdete vo svojej domácnosti, neváhajte kontaktovať spoločnosť IKEA a žiadať ju o vrátenie peňazí v plnej výške.

V tlačovej správe sa uvádza, že vzhľadom na to, že bezpečnosť je pre IKEA najvyššou prioritou, zo svojich pultov sťahuje vyššie spomínanú nabíjačku. Dôvodom je nebezpečenstvo popálenia a úrazu elektrickým prúdom, ktoré môže spôsobiť opotrebovanie napájacieho kábla.

Počas vývoja svojich produktov IKEA využíva prísny program testovania a hodnotenia rizík. Aj napriek tomu je však nabíjačka problémová. Komplikácie môžu nastať pri pravidelnom omotávaní kábla okolo nabíjačky, no aj pri jeho opakovanom ohýbaní.

V prípade, že nabíjačku máte doma, môžete ju vrátiť v každom obchodnom dome IKEA, kde vám vrátia plnú sumu, ktorú ste za ňu zaplatili. IKEA zdôrazňuje, že doklad o kúpe nepotrebujete.

Produkt z pultov sťahuje aj obľúbený Lidl

Nebezpečný výrobok našli aj v predajniach obchodného reťazca Lidl. Na tento výrobok upozornila Slovenská obchodná inšpekcia. Produktom je detská stavebnica, ktorá môže viesť ku zaduseniu dieťaťa.

V izbe svojho dieťaťa by ste sa mali pozrieť po výrobku „Puzzle/Stavebnica (senzorické stavebné prvky)“ značky „Playtive“ s artiklovým číslom IAN 422695_2210. Konkrétne ide o model číslo HG10159.

Problémom tejto hračky podľa inšpekcie je, že za niektorých okolností sa zo stavebnice môže odlepiť žltý plastový uzáver. Ten a vypadnuté guľôčky sú časťami, ktoré deti môžu prehltnúť. Podľa obchodného reťazca Lidl v prípade prehltnutia týchto častí nemožno vylúčiť riziko zadusenia.

Ak tento výrobok nájdete vo svojej domácnosti, mali by ste brať do úvahy jeho stiahnutie z predaja a naďalej ho nepoužívať. Vrátiť tovar môžete prostredníctvom Slovenskej pošty. Ihneď po prijatí tovaru vám budú vrátené peniaze.

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *