Tieto miesta by ste mali určite navštíviť

Neviete, kam cez víkend? Tieto miesta by ste mali určite navštíviť

Víkend už klope na dvere a pokiaľ ešte nemáte program, čítajte ďalej. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, kam sa počas voľných dní vybrať.

Začiatkom mája sa na Skalke pri Kremnici opäť otvoril feratový areál. Ako uvádza portál Interez, ocenia ho najmä milovníci adrenalínu.

Pre milovníkov prírody

Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie prírodné atrakcie. Za zmienku stoja napríklad aktuálne otvorené turistické chodníky v Tatranskom národnom parku, no aj červeno značená trasa od ústia Juráňovej doliny do sedla Umrlá.

Slovenský raj je národný park s unikátnymi roklinami, kaskádami a vodopádmi. Prejdite sa po chodníkoch popri Suchej Belej a Tomášovskom vodopáde, alebo sa pustite do náročnejšej túry na Prielom Hornádu.

Za návštevu stoja aj Pieniny – malebná oblasť s malebnými dedinkami, raftingom na Dunajci a prechádzkami po Pieninskej národnej úprave. Navštívte pltnícky cech v Červenom Kláštore a užite si plavbu na plti cez Pieninský kaňon.

Zaujíma vás história?

Najväčší hradný komplex v strednej Európe zapísaný na zozname UNESCO sa nachádza na Spiši. Áno, ide o Spišský hrad. Prejdite sa po hradných múroch, navštívte múzeum a užite si panoramatický výhľad na okolie.

Levoča je mesto s historickým centrom zapísaným na zozname UNESCO a nádherným Mariánskym stĺpom. Navštívte Levočskú radnicu, nevynechajte Oltár Majstra Pavla a prejdite sa po historických uličkách mesta.

Skvelým tipom je aj historické banské mesto s krásnym námestím, kostolom sv. Kataríny a tajomnými šachtami. Vydajte sa na prehliadku mesta s horským sprievodcom a dozviete sa o bohatej histórii Banskej Štiavnice.

Doprajte si zaslúžený oddych

V Bešeňovej si môžete užiť termálne kúpele s množstvom bazénov, tobogánov a sáun. Užite si relaxačný deň v bazénoch s termálnou vodou, vyskúšajte rôzne sauny a vodné atrakcie.

Rajecké Teplice sú kúpeľné mesto s liečivou termálnou vodou a krásnym parkom. Oddýchnite si v bazénoch a vírivých vaniach, vyskúšajte rôzne wellness procedúry a prejdite sa po kúpeľnom parku.

Na vašom zozname želaní by mali byť aj Bardejovské kúpele. Toto malebné kúpeľné mesto disponuje historickým centrom a krásnym parkom. Navštívte Bardejovské kúpele a oddýchnite si v termálnej vode, prejdite sa po historickom centre mesta a navštívte Bardejovskú baziliku.

Chcete sa zabaviť?

Ak sa chcete počas víkendu zabaviť, určite by ste mali navštíviť Bratislavu. Hlavné mesto Slovenska sa môže pýšiť rušným nočným životom, množstvom barov a klubov. Navštívte historické centrum mesta, prejdite sa popri Dunaji a zažite rušnú atmosféru bratislavských barov a klubov.

Rovnaké možnosti však ponúka aj druhé najväčšie mesto Slovenska – Košice. Okrem rušného nočného života však môžete spoznať aj históriu tohto mesta a živú kultúrnu scénu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *