Na Slovensku začnú čoskoro fungovať samoobslužné predajne

Nakupovanie ako z budúcnosti: Na Slovensku začnú čoskoro fungovať tieto predajne

Nakupovanie ako z nového storočia dorazí aj na Slovensko. Informuje o tom portál tvnoviny.sk s tým, že známy reťazec potvrdil, že samoobslužné predajne otvorí aj na Slovensku. V susednom Česku už fungujú.

Zaujímavosťou je, že tieto predajne sú otvorené nonstop a sú bez obsluhy. Stojí za nimi najväčšia slovenská sieť COOP Jednota.

Hovorkyňa reťazca Jana Kuklová uviedla, že tento druh predajní bude na Slovensku otvorený už v roku 2024. V ktorých mestách sa samoobslužné predajne budú nachádzať nie je známe. Malo by však ísť o veľké mestá. Kuklová potvrdila, že v tejto chvíli prebieha nielen výber vhodných lokalít, ale aj dodávateľov potrebných technológií.

V Česku sa tieto predajne nachádzajú v blízkosti slovenských hraníc. Ide o Břeclav a Lednice.

Aby bolo možné v týchto predajniach nakupovať, je potrebné stiahnuť si mobilnú aplikáciu. Vďaka nej bude obchodník poznať identitu nakupujúceho. Dovnútra predajne sa zákazník dostane až po tom, čo aplikáciu naskenuje.

Zákazník si môže pokojne nakúpiť a keď už má všetko, čo potrebuje, za svoj nákup zaplatí pri samoobslužnej pokladnici. Aplikáciu musí naskenovať aj pred odchodom. Dôjde totiž k vyhodnoteniu, či je všetko v poriadku. Až po naskenovaní sa dostane von z predajne.

Vzhľadom na to, že sa v týchto predajniach predáva aj alkohol, nakupovať v ňom môžu len osoby staršie ako 18 rokov.

Iba nedávno otvorili na Slovensku modernú predajňu

Ešte 9. novembra otvoril obľúbený potravinový reťazec COOP Jednota supermarket na Novohradskej ulici vo Veľkom Krtíši, ako oznámil vo svojej tlačovej správe. Tento nový obchod umiestnený v priestoroch bývalých potravín poskytuje obyvateľom Veľkého Krtíša a jeho okolia nové možnosti pre pohodlný a moderný nákup.

Supermarket výrazne rozšíril svoju pôvodnú predajňu o priestory bývalého stravovacieho zariadenia a prístavbou prekrytej terasy. S aktuálnou predajnou plochou 311 m2 ponúka zákazníkom o 40 % viac priestoru na nákupy. Nielenže predajňa disponuje väčším priestorom, ale má aj moderný a ekologicky šetrný interiér.

Po rozsiahlej rekonštrukcii priestorov, ktorá zahŕňala výmenu podláh, stropov a osvetlenia, môžu zákazníci očakávať komfortný nákup. Nový bezbariérový vstup zvyšuje mobilitu a prispôsobuje sa potrebám všetkých zákazníkov.

Supermarket je vybavený moderným zariadením a interiérovým rádiom so slovenskou hudobnou ponukou. Okrem toho súčasťou novej prevádzky sú zálohomaty pre výkup sklenených fliaš, plechoviek a PET fliaš.

Dominantou predajne sú jednoznačne drevené prvky, ktoré odrážajú charakteristický štýl regionálneho družstva COOP Jednota Krupina. Samozrejmosťou sú však aj elektronické cenovky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *