V obľúbenej dovolenkovej destinácii bijú na poplach

V obľúbenej dovolenkovej destinácii bijú na poplach. Rozšírili sa tu parazity

Nie je to tak dávno, čo vo Francúzsku bili na poplach kvôli nepríjemným tvorom. Boli nimi ploštice, ktoré neterorizovali iba domácich, ale aj turistov, ktorých je vo Francúzsku mnoho.

Aktuálne tento problém trápi Taliansko. Ako uvádza tamojší portál Rai News, ich prítomnosť potvrdili napríklad v Terste, no aj v ďalších oblastiach krajiny. Ploštice sú hmyz, ktorý sa často objavuje v spálňach. Tento hymz potrebuje k prežitiu ľudskú krv. Svoju silu ukazujú najmä v noci, pričom za sebou zanechávajú malé červené škrvny a uhryznutie na koži svojich obetí.

V súvislosti s týmto nepríjemným problémom spustil profesor Pier Luigi Lopalco, epidemiológ a profesor hygieny na Univerzite v Salente, núdzový stav. Obyvateľov krajiny vyzval, aby v prípade, že spozorujú prítomnosť týchto parazitov, informovali miestnu hygienickú službu. Odborník ďalej odporúča profesionálnu dezinsekciu. V prípade, že k nej nedôjde, možno počítať s tým, že ploštice sa vrátia.

V boji s parazitmi môže pomôcť suchá para. Tá zároveň okamžite zabíja vajíčka a nymfy. Je však dôežité, aby dezinsekciu vykonal odborník. Talianom sa odporúča, aby sa do tohto boja nepúšťali sami, pretože pravidlá sú presne dané. Ak človek nájde plošticu na oblečení, mal by ho dať do práčovne, kde ho vysušia v špecifickom stroji. Následne ho treba zavrieť do vriec a nejaký čas ho tam nechať.

Ploštice pred OH potrápili aj Francúzov

Parížski hotelieri na začiatku roka intenzívne pracovali na tom, aby pred letnými olympijskými a paralympijskými hrami uistili svojich potenciálnych hostí, že ich pobyt bude bezpečný. Mnohí z nich už teraz objednávajú prehliadky hotelových izieb so špeciálne vyškolenými psami na kontrolu prítomnosti ploštíc, ktoré trápili francúzsku metropolu niekoľko mesiacov. Informoval o tom portál Teraz.sk.

Hotely sa obávajú negatívnej publicity spojenej s fotografiami ploštíc zverejnenými na rezervačných platformách. Preto podľa Sébastiena Pizzocara, predsedu odborníkov na detekciu ploštíc pomocou psov, už teraz objednávajú preventívne kontroly izieb. Le Parisien ho cituje, že tieto kontroly môžu odhaliť problémy ešte pred nástupom turistov.

Kontrola jednej izby stojí približne 30 eur. Ak by sa v nej skutočne našli ploštice, bolo by možné ich odstrániť pomocou parného čistenia.

V Paríži sa hystéria kvôli invázii ploštíc rozšírila už minulé leto. Odvtedy ľudia čoraz častejšie hlásia prítomnosť ploštíc v prostriedkoch hromadnej dopravy, kinách a iných miestach, pričom často zverejňujú aj fotografie týchto parazitov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *