Štát porovnal ponuku slovenských operátorov

Štát porovnal ponuku slovenských operátorov. Zistite, koho ponuka je najvýhodnejšia

Nové výsledky porovnania cien mobilných operátorov u nás, zverejnené Regulačným úradom, sú aktuálne k 10. aprílu. Tento štvrťročný prehľad zahrnuje sieťových operátorov ako aj alternatívnych poskytovateľov ako FunFón, Radosť, Juro a Tesco Mobile.

Úrad vyhodnocoval ponuky na základe produktových košov, pričom po novom porovnáva 12 balíčkov, z ktorých päť zahŕňa iba určitý objem dát, zatiaľ čo ostatné poskytujú aj predplatený objem minút. O porovnaní informuje portál Živé.sk.

Víťaz vás prekvapí

Po zhliadnutí výsledkov porovnania zistíme, že Orange získal jediné samostatné víťazstvo, pričom ďalšie dosiahol spolu s Telekomom, ktorý samostatne nevyhral ani raz.

Najlepšie sa darilo značke Radosť, ktorú prevádzkuje O2 a prezentuje ju ako samostatného operátora. V porovnaní získala päť víťazstiev. Ďalšie dve boli zdieľané so 4kou.

Štátom označený 4. operátor bol najlacnejší v troch prípadoch.

Samotné O2, mimo značky Radosť, nedosiahlo žiadne samostatné víťazstvo. Jeho paušály však ponúkajú výhody v podobe predplatného pre niektoré služby, s cenou na úrovni dvoch najdrahších paušálov.

Kde získate najvýhodnejšie dáta?

V piatich balíčkoch, kde regulátor porovnával ponuky od 1 do 50 GB dát, sa 4ka umiestnila na prvom mieste. Poskytuje najlacnejší balíček s 1 GB dát a zdieľa si druhé miesto s Radosťou aj v prípade najvyšších balíčkov.

Existujú však veľmi výrazné rozdiely medzi jednotlivými operátormi. Napríklad, pri balíku s 50 GB dát, regulátor ich mohol získať od spomínaných operátorov za 15 eur, avšak u Orange a Telekomu by táto suma bola výrazne vyššia.

V každom prípade však platí, že klient dostane viac dát, než je len minimálne požadované regulátorom.

Tento operátor má najlepšie pokrytie

Pri svojom porovnaní sa úrad sústredil výlučne na cenové aspekty. Je však dôležité zohľadniť aj pokrytie siete vo vašej oblasti a na miestach, kde sa často nachádzate. Pokrytie a rýchlosti pripojenia sa môžu v rôznych lokalitách líšiť. Aj keď má niektorý operátor vynikajúce parametre siete na jednom mieste, nemusí to znamenať, že to platí aj v iných oblastiach.

Orange má najlepšie pokrytie s 4G sieťou pre svojich klientov (99,1 percenta), nasleduje O2 (97,6 percenta), Telekom (94,8 percenta) a 4ka (približne 95 percent populácie).

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *