Slovensko je milovanou destináciou turistov

Slovensko je milovanou destináciou turistov. V rebríčku nám patrí lichotivé umiestnenie

Slovensko sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou pre zahraničných turistov, ktorí oceňujú nielen bezpečnosť a prijateľné ceny, ale aj krásy našej prírody, bohaté kultúrne dedičstvo a nezabudnuteľné zážitky. Medzi najnavštevovanejšie lokality patria Bratislava, Liptov, Tatry, Košice a slovenské kúpeľné mestá.

V minulom roku sme na Slovensku privítali viac ako dva milióny zahraničných návštevníkov, čo predstavuje pozoruhodný nárast o 490-tisíc (30,7 %) v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Tento výsledok nás zaradil na tretie miesto medzi európskymi krajinami, informuje portál webnoviny.sk. V medziročnom náraste zahraničných turistov nás prekonali len Malta a Island.

Slovensko na čele rebríčka

Slovensko však dosiahlo aj ďalší významný úspech – v spomínanej európskej štatistike sme sa umiestnili na prvom mieste v počte nocí strávených zahraničnými návštevníkmi. Títo turisti u nás v minulom roku strávili takmer 5 miliónov nocí, čo predstavuje pozoruhodný 30-percentný medziročný nárast, najvyšší spomedzi všetkých krajín zahrnutých v štatistike TourMIS.

Tieto čísla jasne dokazujú, že Slovensko sa stáva čoraz atraktívnejšou destináciou pre zahraničných turistov, ktorí objavujú krásy našej krajiny a vychutnávajú si jedinečnú kombináciu prírodných krás, kultúrneho bohatstva a kvalitných služieb. Je to skvelá správa pre náš cestovný ruch a ekonomiku ako celok.

Kam zavítalo najviac turistov?

V minulom roku boli pre zahraničných turistov najatraktívnejšie tri slovenské kraje – Bratislavský, Žilinský a Prešovský. Spomedzi všetkých turistických destinácií na Slovensku však jednoznačne dominovala Bratislava, ktorú navštívilo viac ako 760-tisíc zahraničných hostí. Tento počet predstavuje pôsobivý medziročný nárast o 26,5 percenta.

Vladimír Grežo, predseda predstavenstva organizácie Bratislava Tourist Board, vysvetľuje, že hlavné mesto Slovenska dokáže pritiahnuť návštevníkov vďaka svojej bohatej histórii a kultúrnej ponuke.

 „Bratislava je mestom s viac ako 2000-ročnou históriou, ktorá siaha až do čias Keltov a Rimanov. Má tiež cennú stredovekú minulosť a tri storočia slúžila ako miesto korunovácií uhorských panovníkov. Okrem toho je Bratislava mestom, ktoré žije kultúrou, umením a ponúka širokú paletu galérií, divadiel a festivalov,“ hovorí Grežo.

Tieto faktory robia z Bratislavy unikátnu destináciu, ktorá dokáže uspokojiť rôznorodé záujmy a očakávania zahraničných turistov. Či už ide o fascinujúcu históriu, kultúrne pamiatky alebo živú umeleckú scénu, návštevníci si v Bratislave nájdu presne to, čo hľadajú. Nie je preto prekvapením, že počet cudzincov, ktorí prichádzajú do nášho hlavného mesta, neustále rastie a Bratislava sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou na medzinárodnej turistickej mape.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *