Hojdačky v prírode vám so svojimi výhľadmi vyrazia dych

Hojdačky v prírode vám so svojimi výhľadmi vyrazia dych. Tieto by ste mali navštíviť

Hojdačky v prírode sa stali niečím, čo neláka len deti, ale aj dospelých. Za posledné roky ich pribúda po celej krajine. Ak teda uvažujete nad tým, kam počas najbližšieho víkendu vyraziť, čítajte ďalej.

Pripravili sme pre vás prehľad týchto atrakcií, ktoré by ste mali celkom iste navštíviť.

Hojdačka v prírode na Horehroní

Čierny Balog ľudia navštevujú najmä pre Čiernohorskú železnicu alebo Vydrovskú dolinu. Portál Dnes24 však upozornil na niekoľko noviniek.

Od mája je v areáli SKI Čierny Balog (okres Brezno) k dispozícii nová atrakcia. Na vrchole vleku, na Urbanovom vrchu, bola nainštalovaná veľká hojdačka. Vyznačuje sa impozantnými rozmermi a ponúka dychberúci výhľad nielen na obec, ale aj na vrcholy Nízkych Tatier.

„Hojdačka dosahuje výšku osem metrov a šírku 6,5 metrov,“ informoval Michal Donoval zo SKI Čierny Balog, ktorý poznamenal, že o túto atrakciu je veľký záujem. Tento záujem je aj viditeľný na vyšliapanom chodníku priamo pod vlekom, hoci k hojdačke vedie aj úplne nová – náučná – trasa.

Okrem toho je v areáli niekoľko ďalších noviniek. „Ľudia si teraz môžu vypožičať aj nové trojkolky, ktoré sú tažené za vlekom a potom sa na nich môžu zábavne spustiť dolu,“ dodal Donoval.

Hojdačku majú aj Kysuce

Obec Klokočov sa rozhodla obnoviť záujem ľudí o krajinu a prírodu, keďže sa stále viac ľudí obracia namiesto prírody k nákupným centrám, a tým strácajú svoj vzťah k okolitým lesom a lúkam.

Toto rozhodnutie bolo motivované aj potrebou vytvorenia nového vyhliadkového miesta, ktoré by bolo atraktívne, poskytovalo oddych a relax a pritiahlo turistov do obce z oboch strán hranice. Klokočov je totiž jednou zo vstupných brán z Českej republiky na Slovensko.

Vznikla tak hojdačka, ktorá sa nachádza na najvyššom bode v obci. To ocenia aj turisti, no aj romantické duše, ktoré si chcú svoj výstup zapamätať prostredníctvom pekných fotiek.

Kam v Nitrianskom kraji?

Jedna z hojdačiek v tomto kraji sa nachádza v pohorí Tribeč, na Žibrici. Dá sa k nej dostať z viacerých strán a vieme vám zaručiť, že si popri hojdaní užijete nádherný výhľad.

V Skýcove, ktorý leží v okrese Zlaté Moravce, sa taktiež nachádza táto hojdačka. Jej návšteva sa oplatí, pretože okrem nej tu je aj obrovská lavička a rozhľadňa, ktoré ste už určite videli na sociálnych sieťach.

V okrese Zlaté Moravce ešte ostaneme, presunieme sa však do obce Obyce. Aj tu sa totiž nachádza hojdačka, ktorá je populárnou turistickou zastávkou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *