V týchto termínoch počítajte s výlukami na TEŽ

Chystáte sa do Tatier? Pozor, v týchto termínoch počítajte s výlukami na železniciach

Na zlepšenie infraštruktúry na Tatranských elektrických železniciach (TEŽ) budú opäť dočasne obmedzené osobné vlakové spoje. Tentokrát sa to bude týkať úseku medzi Starým Smokovcom a Vyšnými Hágmi, a to v dňoch 29. a 30. apríla, ako aj 2. a 3. mája.

Počas týchto štyroch dní nebudú vlaky premávať počas piatich hodín, no cestujúci budú môcť využiť náhradnú autobusovú dopravu medzi 8:00 a 13:00. Informuje o tom portál webnoviny.sk.

Očakáva sa, že vlaky postihnuté výlukou budú meškať približne 15 minút, avšak nie je zaručené, že budú čakať na prípojné spoje v prípade väčšieho oneskorenia.

Náhradná autobusová služba nasleduje trasu vedľa železničnej trate s medziprístavkami od Starého Smokovca cez Nový Smokovec, Sibír, Tatranské Zruby, Tatranskú Polianku, Danielov dom, Novú Polianku až po Vyšné Hágy. Úsek medzi Starým Smokovcom a Vyšnými Hágami meria 9 kilometrov a je súčasťou trasy Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso, s celkovým počtom 15 zastávok, zahŕňajúc začiatočnú a konečnú stanicu, s dĺžkou 29 kilometrov.

Nedávno boli výluky na TEŽ aj na úsekoch Poprad-Tatry – Starý Smokovec (13 kilometrov) v dňoch 8. až 11., 15. až 18. apríla a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica (6 kilometrov) od 22. do 25. apríla. Počas obmedzení trvajúcich denne šesť a päť hodín tiež namiesto vlakov premávali autobusy.

Pracuje sa aj na Záhorí

V záhorskej časti regionálnej železničnej trate medzi Kútmi a Trnavou nastali významné obmedzenia v osobnej doprave. Od 27. apríla do 3. mája dochádza k úpravám infraštruktúry na úseku medzi Šaštín-Strážami a Šajdíkovými Humencami v okrese Senica. Počas tohto obdobia majú cestujúci možnosť využiť namiesto vlakov náhradnú autobusovú dopravu.

Počas týždňa budú obmedzenia na uvedenom úseku ovplyvňovať vlaky premávajúce na trase medzi Šaštínom-Strážami a Trnavou. V sobotu 27. apríla nepremávalo počas dňa 14 vlakov, po sedem vo vybraných časoch v oboch smeroch.

V nedeľu 28. apríla a v stredu 1. mája výluka zasahovala a bude zasahovať 18 vlakov, vrátane tých s rannými odchodmi zo Šajdíkových Humeniec o 4:18 a 6:38 a zo Šaštína-Stráží o 5:11 a 7:11.

Modernizácia na východnom Slovensku

Plánovaná elektrifikácia a rekonštrukcia jednokoľajného železničného úseku na Zemplíne medzi Bánovcami nad Ondavou a Humenným vo vzdialenosti 33,5 kilometra pokračuje podľa plánov a bez významných problémov.

Ak nedôjde k žiadnym zmenám, očakáva sa, že stavebné práce budú dokončené v septembri 2025. Počas tohto obdobia bude železničná doprava v blízkosti Humenného úplne prerušená.

Ide o najvýznamnejšiu modernizáciu železničnej infraštruktúry na východnom Slovensku od minulého roka, ktorá je financovaná prostriedkami Európskej únie v rámci Plánu obnovy a odolnosti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *