Objavte v roku 2024 za pár eur skryté perly Európy

Tajné a lacné dovolenkové raje: O týchto skrytých perlách Európy musíte vedieť

Aj napriek tomu, že sme len pred niekoľkými dňami vstúpili do nového roka, mnohí z nás už teraz uvažujú nad letnou dovolenkou. Ak patríte do tejto skupiny, čítajte ďalej.

Predstavíme vám totiž destinácie, na ktoré by ste v tomto roku mali upriamiť pozornosť. Ide o miesta, na ktorých určite nestretnete zástupy turistov a váš pobyt na pláži nebudú rušiť plačúce deti.

Skrytý poklad Európy

Prvé miesto, na ktoré sa v tomto článku pozrieme, je Severné Macedónsko. Krajina, ktorá má takmer 2 milióny obyvateľov, nemá na prvý pohľad čo ponúknuť. Opak je však pravdou.

Na svoj cestovateľský zoznam by ste si túto krajinu mali určite pridať. Ak sa tam chystáte v lete, nemali by ste zabudnúť na Ohrid, ktorý je podľa BUBO známy ako Jeruzalem Balkánu. Nachádza sa na juhozápade krajiny a ide o 8. najväčšie mesto Severného Macedónska.

Pláže, ktoré v tomto meste nájdete, sú na pobreží Ohridského jazera, ktoré patrí k tým najstarším a najhlbším v celej Európe. O toto jazero sa Severné Macedónsko delí aj s Albánskom. Práve macedónska strana bola v roku 1979 vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO. V roku 2019 k tomu došlo aj v Albánsku.

Dostať sa do Severného Macedónska nie je vôbec náročné. Do hlavného mesta krajiny Skopje sa dá dostať aj autom, pričom cesta z Bratislavy by sem trvala zhruba 10 hodín. Z hlavného mesta sem však môžete aj pohodlne poletieť. Ceny leteniek sú minimálne. Cesta do Ohridu by z letiska v Skopje trvala približne 3 hodiny.

Výlet k susedom

Albánsko môžu turisti navštevovať od roku 1991, uvádza portál Lonely Planet. Aj napriek tomu, že táto krajina je menšia ako Slovensko, svojim návštevníkom má čo ponúknuť. V krajine žije približne 2,8 milióna obyvateľov.

Ak sa ju rozhodnete navštíviť, pripravte sa na dychberúce pláže, jedinečnú architektúru, no tiež historické pamiatky, ktoré tiež stoja za pozornosť.

Okrem toho je dovolenka v Albánsku výhodná aj z finančného hľadiska. Portál Heart My Backpack totiž uvádza, že Thajsko je oproti Albánsku drahé. Trojchodová večera pre dve osoby v podniku strednej triedy by nemala byť drahšia ako 20 eur.

Na Airbnb tiež možno nájsť ubytovania, ktoré sú len o niečo drahšie ako 30 eur na noc. Ide o výborné ceny, ktoré sa nedajú s populárnymi dovolenkovými destináciami ani porovnávať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *