Prehľad otváracích hodín reťazcov počas Veľkej noci

Prehľad otváracích hodín reťazcov počas Veľkej noci

Veľkonočné sviatky už klopú na dvere, na čo by nemali zabúdať najmä ľudia, ktorí čakajú množstvo návštev. Je totiž dôležité, aby na kupačov boli pripravení, a mali ich čím pohostiť.

V roku 2024 pripadá Veľká noc na dátum od piatku 29. marca až do pondelka 1. apríla 2024. V dôsledku sviatkov sa zmenili aj otváracie hodiny obchodov. Zistite, kde nakúpite na poslednú chvíľu.

Na otváracie hodiny jednotlivých reťazcov sa pozrel portál Startitup.

V niektoré dni nenakúpite vôbec

Čo sa týka predajní LIDL, počas Zeleného štvrtku budú otvorené v bežných otváracích hodinách. Na Veľký piatok budú predajne zatvorené a rovnako tomu bude aj počas Veľkonočnej nedele a Veľkonočného pondelka. Svoje brány však LIDL bude mať otvorené počas Bielej soboty a čo sa týka utorka po Veľkej noci, v tomto dni sa tiež bude dať nakúpiť normálne.

Rovnako to bude aj v prevádzkach reťazca Kaufland. Otvorené v rámci bežných otváracích hodín bude mať počas Zeleného štvrtku, Bielej soboty a utorka po Veľkej noci. V Kauflande nenakúpite na Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľu a Veľkonočný pondelok.

Obchodný reťazec BILLA bude mať zatvorené na Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľu a Veľkonočný pondelok. Počas ostatných dní budú predajne otvorené v štandardnej otváracej dobe.

Situácia nebude iná ani v Tescu. Predajne budú taktiež zatvorené na Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľu a Veľkonočný pondelok. Počas týchto dní však budú otvorené samoobslužné tankomaty na čerpacích staniciach Tesca. Reťazec však poukazuje na to, že počas soboty 29. marca si budú môcť zákazníci zásoby doplniť už od 6:00 rána.

Veľkonočné nákupy aj za 300 eur

Aj tento rok si zákazníci priplatia za nákupy na veľkonočný stôl. Podľa odhadov spoločnosti Partners môžu veľkonočné nákupy v tomto roku dosiahnuť sumu vyše 300 eur, čo predstavuje v priemere päťpercentný nárast oproti minulému roku. Kým ceny potravín vzrástli, dekorácie mierne zlacneli.

„Najvýraznejšie zdraženie zaznamenali potraviny ako majonéza, vajíčka, údeniny, ale aj chlieb a nápoje, či už alkoholické alebo nealkoholické,“ uviedla Jana Trogová, odborníčka na osobné financie zo spoločnosti Partners.

Ďalej dodala, že ceny surovín na pečenie sa v porovnaní s minulým rokom zvýšili približne o 13 percent, zatiaľ čo ostatné suroviny potrebné na prípravu veľkonočného stola zdraželi zhruba o osem percent.

Finanční odborníci odhadli, že celkové náklady na veľkonočné sviatky, bez započítania cestovných výdavkov, by mohli dosiahnuť približne 306 eur. Do tejto sumy zahrnuli suroviny na pečenie, veľkonočnú hostinu pre rodinu, pohostenie pre návštevy, ako aj odmeny pre šibačov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *