Populárne dovolenkové destinácie zavádzajú ďalší bič na turistov

Populárne dovolenkové destinácie zavádzajú ďalší bič na turistov. Porušením riskujete pokutu

Plánujete si oddýchnuť v zahraničí a večer si dopriať fľašku svojho obľúbeného alkoholu? Bohužiaľ, v jednej z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na to pravdepodobne nebudete mať nárok.

Regionálna vláda Malorky a Ibizy zakázala nočný predaj alkoholu a zostrila pravidlá jeho konzumácie na najobľúbenejších turistických miestach na týchto španielskych ostrovoch. Informuje o tom portál Dnes24.

Nové opatrenia sú súčasťou snahy o kontrolu nadmerného turistického ruchu a ovplyvňujú oblasti Llucmajor, Palma a Calviá na Malorke, a Sant Antoni de Portmany na Ibizie.

V týchto lokalitách úrady zakázali predaj alkoholu medzi 21:30 a 08:00 hodinou. Okrem toho sa v týchto oblastiach zakazuje aj plavba tzv. párty lodí v blízkosti brehu vo vzdialenosti kratšej ako jedna námorná míľa (1 852 metrov). Turistom tiež nesmú nastupovať a ani vystupovať z týchto lodí v týchto oblastiach, uviedol denník Majorca Daily Bulletin.

Pokuty turistov nepotešia

Nová vyhláška baleárskej vlády rozšírila platnosť existujúceho zákona z roku 2020, ktorý zakázal tzv. happy hours (zľavy na alkohol v baroch v určitých časoch), organizované hromadné návštevy barov, ponuku dvoch alkoholických nápojov za cenu jedného, predaj alkoholu v obchodoch medzi 21:30 a 08:00 hodinou a propagáciu „párty lodí“ na vybraných miestach.

Predtým vláda varovala turistov, že budú sankcionovaní za nevhodné správanie. Za konzumáciu alkoholu na verejných miestach v prítomnosti veľkého davu, ktorá narušuje verejný poriadok a pokoj, hrozia pokuty v rozmedzí od 750 do 1 500 eur. V prípade závažného porušenia tohto zákazu môže byť pokuta zvýšená až na 3 000 eur, informuje internetový portál Canarian Weekly.

Starosta mesta Palma de Mallorca Jaime Martínez vyhlásil, že jedným z jeho cieľov je „zvrátiť nedostatok spoločenského poriadku“. Tieto opatrenia budú platné do 31. decembra 2027. Vláda verí, že po tomto termíne už nebudú potrebné.

Populárne dovolenkové destinácie

Ibiza a Malorka, dva španielske ostrovy v Stredozemnom mori, lákajú návštevníkov z celého sveta svojimi krásnymi plážami, krištáľovo čistou vodou a rušným nočným životom. Aj keď sa v mnohom líšia, oba ostrovy ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto ich navštívi.

Ibiza je svetoznáma pre svoje kluby a párty, ktoré trvajú až do rána. Ak hľadáte divokú a nezabudnuteľnú noc, Ibiza je to pravé miesto pre vás. Okrem toho tu nájdete krásne pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Môžete si tu oddýchnuť, opaľovať sa, plávať alebo sa venovať vodným športom.

Malorka má viac ako 300 pláží, z ktorých si každý vyberie tú pravú. Nájdete tu piesočnaté pláže vhodné pre rodiny s deťmi, skalnaté zátoky ideálne na šnorchlovanie a potápanie a nudistické pláže pre tých, ktorí hľadajú slobodu. Je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. Nájdete tu mnoho hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú detské kluby a aktivity pre deti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *