Deň matiek je populárnejší ako Black Friday

Deň matiek je populárnejší ako Black Friday. Ako svoju mamu potešíte vy?

Deň matiek, ktorý sa tento rok bude konať v nedeľu 12. mája, je na Slovensku druhým najvýznamnejším nákupným sviatkom na Slovensku. Ako uvádza portál Dnes24, tento deň dokonca prekonáva aj Black Friday.

Počas tohto dňa sa oslavujú a ctia matky a vníma sa ako rodinná udalosť, no tiež ako kľúčový moment pre obchodníkov a značky na celom Slovensku.

Prieskum, realizovaný prieskumnou agentúrou Perfect Crowd pre spoločnosť Allegro, ukázal, že až 30 % Slovákov nakupuje darčeky na Deň matiek, čo je vyšší podiel než pri iných významných dňoch ako Valentín (28 %) alebo Black Friday (25 %).

Mladí dospelí vo vekovej kategórii 18–29 rokov sú najaktívnejší v nákupe darčekov, pričom takmer polovica z nich (48 %) pravidelne hľadá darčeky pre svoje matky.

Táto veková skupina preukázala výrazne vyššiu aktivitu v porovnaní so skupinou 30–39 rokov, kde nakupuje darčeky 29 % ľudí, a so skupinou spotrebiteľov vo veku 40–49 rokov, kde je účasť 22 %.

Je zaujímavé, že muži a ženy nakupujú darčeky na Deň matiek takmer rovnako často (31 % vs 29 %).

Online nakupovanie je populárne

Mladší dospelí často preferujú online nákupy pre ich pohodlnosť a širokú dostupnosť produktov.

Výsledky prieskumu tiež odhalili, že 62 % Slovákov si váži možnosť nakupovať z pohodlia domova – bez ohľadu na dôvod. Medzi ďalšími faktormi, ktoré motivujú k online nákupom, je aj lepšia cena (63 %), široká ponuka (52 %) a možnosť prezrieť si recenzie produktov (32 %).

Prieskum taktiež naznačuje, že až 77 % Slovákov má skúsenosť s nákupom na online trhoviskách, pričom hlavné dôvody zahŕňajú výhodnú cenu, pohodlie a bohatý výber produktov.

Ako potešiť mamu na Deň matiek?

Pretože mamám často chýba čas pre seba, môžete jej namiesto vecí darovať zážitky. Pozvite ju na obed alebo večeru do jej obľúbenej reštaurácie, vezmite ju na wellness pobyt, alebo jej darujte lístky do divadla, kina alebo na koncert. Ak rada trávi čas v prírode, môžete ju prekvapiť výletom do hôr, k jazeru alebo na prechádzku do parku.

Pri výbere darčeka je dôležité zvážiť záujmy a koníčky vašej mamy. Ak rada číta, môžete jej darovať novú knihu od jej obľúbeného autora. Ak rada chodí na turistiku, môžete jej kúpiť nové turistické topánky alebo batoh. Ak rada varí, môžete jej darovať kuchynskú pomôcku alebo knihu receptov. A ak rada relaxuje, môžete jej darovať poukážku na masáž alebo do kúpeľov.

Žiadny Deň matiek sa nezaobíde bez kvetov. Vyberte mame kyticu jej obľúbených kvetov, alebo jej darujte kvetinovú sadbu, aby si mohla sama vypestovať krásne kvety.

Najdôležitejšie je, aby ste darček dali mame s láskou a od srdca. Určite jej povedzte, ako ju máte radi a aká je pre vás dôležitá. To je ten najkrajší darček, aký jej môžete dať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *