Chystáte sa v lete na tento ostrov?

Chystáte sa v lete na tento ostrov? Nájdete tu jednu z najkrajších pláží sveta

Mnohí nadšenci leta, slnka a mora už netrpezlivo očakávajú dovolenku na pláži. Ak ste jedným z nich, máme pre vás výborný návrh. Pláž Cala Comte je jednou z najkrajších v celej Európe.

Podľa informácií z webu Besos de Ibiza, pláž Cala Comte (tiež známa ako Cala Conta) je nielen jednou z najkrajších, ale aj najrušnejších pláží na Ibize. More v tejto oblasti vyniká očarujúcou modrou farbou, čo je spôsobené tým, že aj niekoľko metrov od brehu zostáva plytké. Návštevníkov sem priťahuje zlatistý piesok a jedinečný výhľad na dva ostrovčeky – Illa des Bosc a Illa Sa Conillera.

Pláž Cala Comte je ideálna pre tých, ktorí milujú úchvatné západy slnka, šnorchlovanie a plávanie. Podľa webu Tips Ibiza si tu môžete prenajať ležadlá alebo vodné bicykle. Nájdete tu tiež niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať príjemnú večeru s nádherným výhľadom na more.

Zaujímavosťou je, že len pár kilometrov od Cala Comte sa nachádza jedna z najdrahších reštaurácií na svete. Uvádza to web Barceló.

Kedy pláž navštíviť?

Pláž je krásna počas celého roka, no vzhľadom na jej popularitu je lepšie ju navštíviť v čase, keď je stále teplo, ale je menej preplnená, napríklad v júni alebo septembri. Výhodou Cala Comte je, že napriek prílevu turistov zostala nepoznačená veľkou bytovou výstavbou a hotelovými komplexmi.

Najbližšie parkovisko je vzdialené približne 200 metrov, čo vám umožní vychutnať si príjemnú prechádzku na pláž.

Na TripAdvisore nájdete množstvo vynikajúcich recenzií, kde ľudia opisujú Cala Comte ako skutočný poklad a ideálne miesto na únik od živej a hlučnej atmosféry, ktorou je Ibiza známa. Samozrejme, niektorým návštevníkom sa pláž nepáči a majú výhrady k všetkému, od množstva ľudí po drahé nápoje a vzdialenosť parkoviska.

Ak by ste sa však rozhodli Cala Comte navštíviť, najlacnejšia letenka stojí okolo 85 eur. Z Viedne ste na letisku na Ibize za 2 a pol hodiny, a od letiska je to k pláži len 30 minút jazdy autom, píše portál Interez.sk.

Čo vidieť na Ibize?

Ibiza je španielsky ostrov v Stredozemnom mori, známy svojimi krásnymi plážami, bujarým nočným životom a bohatou históriou. Je to obľúbená destinácia pre turistov z celého sveta. Okrem vyššie spomínanej pláži má čo ponúknuť.

Dalt Vila je opevnené historické centrum mesta Ibiza, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prejdite sa po dláždených uličkách, obdivujte úchvatnú architektúru a navštívte katedrálu.

Ibiza je známa svojím nočným životom a na ostrove je mnoho svetoznámych klubov, ako sú Pacha, Ushuaïa a Amnesia.

Okrem toho má Ibiza bohatú históriu hippie a na ostrove je stále mnoho hippie trhov, kde si môžete kúpiť oblečenie, šperky a suveníry. Medzi obľúbené trhy patria Las Dalias a Punta Arabí.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *