V populárnej dovolenkovej destinácii turistov nechcú

V populárnej dovolenkovej destinácii turistov nechcú. Označujú to za inváziu

V sobotu v Málage na juhu Španielska sa konala demonštrácia, na ktorej sa zúčastnili tisíce ľudí, protestujúcich proti masovému turizmu. Hlavnými dôvodmi ich nespokojnosti boli nedostatok dostupného bývania a vysoké nájmy v meste, informuje portál Dnes24.

Organizátori protestu uvádzajú, že na zhromaždení bolo zhruba 25 000 osôb, podľa denníka El País ich však bolo 15 000. Veľká časť z účastníkov však mala transparenty, na ktorých stálo „Málaga nie je na predaj“ a „Toto nie je turizmus, toto je to invázia“.

V posledných týždňoch sa konali podobné demonštrácie aj v ďalších turisticky obľúbených destináciách Španielska, ako sú Barcelona, Malorka a Kanárske ostrovy.

Podľa združenia nájomníkov bol protest v Málage organizovaný kvôli stále rastúcemu počtu turistov a bytov, ktoré sú určené na dovolenkový prenájom, čo vedie k nedostatku bývania a ďalším problémom v meste.

V Málage je viac ako 12 000 rekreačných domov oficiálne zaregistrovaných, čo predstavuje najvyššie číslo v španielskych mestách okrem Madridu a Barcelony. Okrem týchto legálnych domov je v meste aj veľké množstvo nelegálne prevádzkovaných rekreačných nehnuteľností.

Dani Drunko, majiteľ populárneho baru Drunkorama, zažil v Málage vlastnú zmenu smerovania mesta a pred časom bol jedným z hlavných iniciátorov kampane proti masovému turizmu prostredníctvom nálepiek.

V rozhovore pre miestne noviny Diario Sur Drunko opísal svoj odchod z nehnuteľnosti, ktorú považoval za svoj domov počas celého desaťročia. Vysvetlil, že dôvodom bolo preferovanie výhodných krátkodobých prenájmov zo strany majiteľa nehnuteľnosti pred dlhodobým prenájmom, akým bol práve on sám.

Málaga – raj pre turistov

Malaga, slnečné mesto na pobreží Costa del Sol, láka návštevníkov z celého sveta svojou bohatou históriou, krásnou architektúrou a živou atmosférou. Či už ste milovníci umenia, histórie, gastronómie alebo plážového oddychu, v Malage si každý nájde to svoje.

Alcazaba: Dominantou mesta je maurská pevnosť Alcazaba z 11. storočia, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto a prístav. Prejdite sa po jej múroch, preskúmajte jej záhrady a navštívte múzeum.

Hrad Gibralfaro: Nachádza sa na kopci nad Alcazabou a ponúka ešte panoramatické výhľady. K hradu sa môžete dostať pešo alebo lanovkou.

Katedrála: Nedokončená katedrála z 16. storočia je známa aj ako „La Manquita“ (jednoruká) pre svoju jedinú vežu.Vnútri si môžete pozrieť krásne vitráže a kaplnky.

Rímske divadlo: Toto staroveké divadlo z 1. storočia n.l. je čiastočne zachované a počas letných mesiacov sa tu konajú koncerty a predstavenia.

Pláže:

  • Playa de la Malagueta: Najobľúbenejšia pláž v Malage s jemným pieskom a tyrkysovou vodou.
  • Playa Pedregalejo: Pláž s pokojnejšou atmosférou a reštauráciami a barmi na pobreží.
  • Playa El Palo: Pláž obľúbená medzi surfermi a windsurfermi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *