| |

Šachový sviatok v historickom banskom meste.

V Kremnici sa zišli šachisti aby si účasťou na turnaji uctili pamiatku známeho a významného lekára, internistu MUDr. Kazimíra Kvietka. Lekár bol známou osobnosťou aj medzi šachistami Slovenska. Preto sa už po jedenásty krát zišli v Kremnici na memoriáli MUDr. Kazimíra Kvietka. Tentokrát sa zišlo rekordných 106 šachistov

Šachový sviatok v Kremnici. Foto: Norbert Boldiš
Šachový sviatok v Kremnici. Foto: Norbert Boldiš

Turnaja sa zúčastnili aj šachové osobnosti.

Pod pozorným okom rozhodcov Maroša Kramla a Ing. Holíka sa od 10:00 hod. začali boje, pri ktorých nechýbali také osobnosti ako Rudolf Diviak, René  Ballo, Alexander Riabov. Pred prvými ťahmi sa prítomným prihovoril poslanec NR SR a primátor Turčianskych Teplíc p. Igor Hus. Prítomný boli aj Juraj Vozár, starosta Kremnických Baní, ktorý venoval darčekový kôš pre víťaza turnaja, a ďalší sponzori… Martin Andrašík, riaditeľ hotela a Lukáš Pelegrini, kandidáti na poslancov NR SR za stranu Hlas SD. Potom sa už súboje rozbehli naplno. Treba poďakovať našej Terke Bahúlovej, ktorá sa postarala aby nikto v priebehu turnaja nebol hladný a smädný. Počas turnaja prebiehala na prízemí MsKS výstava šachov, hodín, kníh a šachových trofejí. Exponáty na výstavu dodali Rudolf Diviak a rodina Boldišová. Dovoľte mi vyjadriť vďaku Kataríne Boldišovej, ktorá zaistila 75 sponzorov a  organizačne zaistila výstavu.

Rekordný počet šachistov v Kremnici.
Rekordný počet šachistov v Kremnici. Foto: Norbert Boldiš

Po siedmych hodinách bojov bolo rozhodnuté.

Približne o 17-tej hodine bolo rozhodnuté. Turnaj vyhral Martin Solčan (Elo 2093)  z SK Levice, na druhej priečke skončil Ondrej Vadila (Elo 2087) zo Slovanu Bratislava, bronzovú medailu získal  Tomáš Bereš (Elo 2011) z Nitrianskeho šachového klubu. Najlepšia žena bola ohodnotená darčekovým kozmetickým košom, ktorý venovala Martina Bučkuliak, ambasádorka firmi Farmasi. Túto cenu získala Zuzana Paverová, zo Žabokrekov. Ocenený bol aj najstarší účastník turnaja p. Igor Longauer z Podpolania a najmladší účastník Maxim Konuš z Kremnice. Najlepším hráčom Kremnice sa stal Martin Pajerský.

Šachové boje vrcholia.
Šachové boje vrcholia. Foto: Norbert Boldiš

Jedenásty ročník memoriálu MUDr. Kazimíra Kvietka sa skončil.

Na záver chcem poďakovať všetkým za korektnú hru a krásny šachový sviatok v Kremnici. Spoločne sa môžeme tešiť na dvanásty ročník, v roku 2024. A nezabúdajte na heslo šachistov Gens una sumus – Sme jedna rodina.

Sponzori a ceny pre šachistov.
Sponzori a ceny pre šachistov. Foto: Norbert Boldiš

Šachový turnaj mediálne podporili INovinky. Článok pripravil Norbert Boldiš.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *